آیا انجام تمرین های ریکی سخت است؟

خوشبختانه انجام دادن تمرین ریکی بسیار راحت است. شاید به همین دلیل است که ریکی در سراسر دنیا گسترش یافته است. شما می توانید ریکی را در هر مکان و هر زمانی به کار برید. نیازی نیست تا در گوشه ای خلوت و سر ساعتی خاص تمرین کنید.

 

البته اگر کسی در سکوت و مکانی خلوت تمرین کند تجربیات عمیقی بدست خواهد آورد. اما هیچ محدودیتی برای انجام ریکی وجود ندارد.

ریکی روشی برای انسان های پر مشغله امروزی است. شما می توانید در حالی که به تماشای تلویزیون نشسته اید به دریافت ریکی بپردازید. می توانید هنگام گوش دادن به موسیقی، پیاده­روی، آشپزی، پای تلفن ، و حتی در تاکسی ریکی را دریافت کنید و حتی انرژی را با دست به نقاط مختلف بدن برسانید. همچنین می توانید در تمامی این شرایط، ریکی سلامت بخش را برای دیگران و یا مسایل متنوع زندگی جاری کنید.

البته مشاهده شده که گاهی، برخی از اساتید ریکی بر طبق ذهنیت خود شرایطی را برای انجام تمرین ها بیان می کنند. البته ممکن است برخی  ویژگی­ها برای دستیابی به تجربه­ای عمیق ترسودمند باشد، اما بدون آن ها نیز ریکی به آسانی دریافت و جاری می شود.

به عنوان مثال استفاده از عود و شمع یک روش کمکی برای آرامش ذهن و فضایی مناسب است. اما نبودن عود و شمع نیز هیچ مانعی برای دریافت جریان ریکی نیست.

آیا ریکی با مذهب خاصی ارتباط دارد؟

خیر، همانطور که ورزش فوتبال، شنا، دویدن و ... متعلق به مذهب خاصی نیست. ریکی نیز که فقط یک روش قدرتمند برای ایجاد سلامت است چنین تعلقی ندارد. ریکی روشی است برای استفاده از نیروی طبیعت که در همه جای جهان وجود دارد.

درست است که بنیان گذار ریکی (دکتر اوسویی) یک راهب ژاپنی بوده است اما او روش خود را جدا از هرگونه تئوری مذهبی می­دانست، در واقع برای کاربرد ریکی هیچ آداب ویژه­ای اجباری نیست. ریکی به هیچ مکتب فکری یا سنت خاصی وابسته نیست. راه­یابی ریکی به بیشتر کشورهای جهان و فرهنگ­های مختلف، به خوبی نشان دهنده این ویژگی ریکی است.

آیا می­توان انرژی ریکی را در اهداف منفی به کار برد؟

خیر، ریکی یک انرژی متعادل کننده طبیعی است. تاثیر ریکی فقط در جهت سلامت و ایجاد یک روند طبیعی است. یک هدف منفی معمولا هدفی است که بر خلاف روند کیهانی باشد. در نتیجه ریکی کمکی به آن نمی­کند. تجربه برخی کاربران ریکی نشان داده که وقتی ریکی را برای یک خواسته منفی جاری کرده اند، نه تنها خواسته معیوب آن­ها محقق نگشته بلکه بر موضوع مورد نظر آن­ها اثری سلامت­بخش داشته است.

برای دریافت ریکی و یادگیری آن شرایط خاصی لازم است؟

برای دریافت ریکی هیچ شرایط محدود کننده ای وجود ندارد. همه  می توانند از فردی که کانال ریکی است، انرژی کیهانی را دریافت کنند و یا به یادگیری این روش از طریق یک استاد ریکی بپردازند.

شما با هر درجه از تحصیلات و هر سنی که باشید، قادر به یادگیری ریکی هستید. ریکی به کودکان نیز آموزش داده می شود.

ریکی با روش های دیگر سلامتی در تضاد است؟

خوشبختانه ریکی با همه روش ها سازگار است. ریکی می تواند مکمل هر روشی برای افزایش سلامتی باشد. هر روشی که روندی طبیعی را برای ایجاد سلامت به کار می برد در همسویی با ریکی است. اگر شما یوگا کار ­کنید، یا از روش های طب سنتی و یا هر روش سلامتبخش دیگری استفاده ­کنید، بعد از گذشت یک­ ماه متوجه می شوید که ریکی موجب رشد و پیشرفت بیشتر شما در آن روش می شود.

بسیاری از شاگردان یوگا که از ریکی نیز استفاده کرده اند، می گویند که با همراهی ریکی، انجام تمرینات جسمی یوگا برای شان راحت تر شده است. همچنین یوگا نیز کمک کرده تا تاثیرات خوب ریکی در بدن روان تر شود.

برای آشنایی بیشتر به بخش دوره های ریکی نگاهی بیاندازید.