ریکی هیچ فدراسیون و مرکز اصلی ندارد که تمامی موسسات دیگر زیر نظر آن کار کنند. شاید یکی از دلایل آن گستردگی بیش از حد ریکی و دیگری وفق پیدا کردن آن با ذهنیت جوامع مختلف است. از طرفی این حالت نتیجه هدایت شعور کیهانی است.

ادامه مطلبانتخاب استاد ریکی

دکتر میکائو اوسویی (بنیان­گذار روش ریکی) علاوه بر درمان هموطنان خود، به آموزش روش قدرتمند ریکی پرداخت. هدف عالی او گسترش ریکی و آموزش آن به مردم تمامی کشورها بوده است. یکی از دلایل تاکید ایشان بر آموزش، تجربیات ارزشمندی است که یک کاربر ریکی می تواند در این راه به دست آورد.

ادامه مطلب: نحوه آموزش ریکی

در پانزدهم اوت 1865 در روستای تانیای، در بخش یاماگاتا در استان گیفو که در نزدیکی ناگویای امروزی در کشور ژاپن است، پسری به نام "میکائو اوسویی" متولد شد. او بسیار اهل سفر و مطالعه بود. در جوانی در معبد بودایی تِندایی در کوه مقدس کوراما در شمال کیوتو، روش کیکو را فراگرفته بود.

ادامه مطلب: تاریخچه ریکی

 

ساعت ارتباط برای کسانی است که خواهان دریافت انرژی ریکی (انرزی کیهانی) از راه دور، هر روز سر ساعت خاصی هستند. در واقع شما باید از قبل با یکی از اساتید ریکی سایت همسو و یا حتی کسانی که ریکی 3 را گذرانده اند هماهنگ کرده باشید تا هر روز سر ساعت خاصی برای شما انرژی بفرستند. و یا به بیان بهتر شما را با روش خاصی که ساعت ارتباط  نام دارد، وصل کنند تا در همان زمان انرژی خوبی دریافت کنید.

ادامه مطلب: نحوه انجام ساعت ارتباط

الف) اصول اخلاقی

 بخشیدن خطای دیگران : یکی از مهم ترین نگرش ها در درمانگری گذشت و بخشش است. کینه به دل گرفتن مانند آن است که فرد زهری را بنوشد و انتظار داشته باشد با این کار طرف مقابلش از بین برود....

ادامه مطلب: راه های افزایش انرژی حیاتی

 

موضوع بدن انرژی یک علم چندین هزار ساله است که از تمدن های کهن برای­ مان به ارمغان مانده­ است. کاملترین مطالب طبقه ­بندی شده در این­ باره مربوط به علوم ودایی است. علوم ودایی دانش­ های کهنی هستند که امروزه متعلق به سرزمین هند است.

ادامه مطلب: هاله و چاکراها

یکی از نکات مهم در شناخت ریکی این است که آیا شما در روش ریکی درمانگر هستید؟

درمان (Cure) یک نوع جزء نگری و مداخله درمانی در عضوی بیمار است که از طریق شعور انسانی اتفاق می ­افتد. اما تیمار (Care) یک نوع کل­ نگری است که مداخله به حساب نمی ­آید بلکه بیشتر توجه و مراقبت است.

ادامه مطلب: ریکی - درمان یا تیمار

هدف واقعی شما در زندگی آن چیزی نیست که پدر یا مادر یا نزدیکان برای شما در نظر گرفته اند. مگر آن که شما در درون تان کشش بسیار شدیدی برای آن حس کنید و انرژی های تان به آن سو تمایل داشته باشند.

متاسفانه بسیاری از مردم با خواندن کتاب ها و افزایش اطلاعات خود،

ادامه مطلب: هدف یابی بهتر در زندگی

یکی از مفاهیمی که طبیعت ریکی به ما  آموزش میدهد اصل "پذیرا بودن" و دریافت کردن است. بسیاری از انسان ها با این باور بزرگ میشوند که برای بدست آوردن "هرچیزی" باید به سختی کار کرد و ما این باور ها را برای موضوعات معنوی بیش تر بسط میدهیم.

ادامه مطلب: ریکی و هنر پذیرا بودن

 (کانال ریکی شدن)

برای استفاده از انرژی ریکی و اتصال به آن نیاز دارید تا در حضور یک استاد ریکی قرار گرفته و از ایشان همسویی دریافت کنید. این شیوه ای است که اوسویی برای آموزش ریکی در نظر گرفت. بنابراین ریکی را نمی توان فقط با خواندن کتاب یاد گرفت.

ادامه مطلب: همسویی

  B i o   E n e زیست انرژیr g y

 

 همه ما علاوه بر بدن فیزیکی دارای انرژی حیاتی نیز هستیم که واسطه بین ذهن و بدن است. در واقع کیفیات ذهنی و نتیجه گیری های آن می تواند موجب  بروز احساسات و نوعی از انرژی در بدن فیزیکی شود. وقتی شما احساس خشم دارید، این خشم در کجای بدن شما قرار دارد؟

 شما ابتدا با تحلیل های ذهنی به این نتیجه می رسید که کسی به شما نارو زده و مثلا حق تان را پایمال کرده است، تا اینجا بدن ذهنی  دست اندر کار است. اما بعد از آن کم کم نوعی انرژی و موج یا همان احساس در درون بدن جریان می یابد که ما به آن خشم می گوییم (که می تواند ترس یا غم و امثال آن هم باشد). این مرحله از تجربه شما مربوط به بدن انرژیایی است. سپس ممکن است این خشم زیاد منجر به یک عکس العمل فیزیکی شود. در این صورت بدن فیزیکی هم درگیرماجرا می شود. درک و شناخت بدن انرژی که واسطه ذهن و جسم است بخش دیگری از آموزش جامع برنگری است که شامل موارد متنوعی می شود:

ادامه مطلب: زیست انرژی

آیا انجام تمرین های ریکی سخت است؟

خوشبختانه انجام دادن تمرین ریکی بسیار راحت است. شاید به همین دلیل است که ریکی در سراسر دنیا گسترش یافته است. شما می توانید ریکی را در هر مکان و هر زمانی به کار برید. نیازی نیست تا در گوشه ای خلوت و سر ساعتی خاص تمرین کنید.

ادامه مطلب: پرسش های متداول ریکی

شاید لمس مستقیم کالبد انرژی برای خیلی ها مشکل باشد که البته با تمرین های مختلف می توان در لمس آن پیشرفت کرد. اما تجربیات حسی مربوط به این بدن برای اکثریت انسان ها شناخته شده است. به عنوان مثال وقتی کسی از کنار شما رد می­شود، اگر با حس های­تان عمیقا آشنا باشید، به خوبی موج او و کیفیتش را حس می کنید.

ادامه مطلب: لمس کالبد انرژی

دوست گرامی، برای ثبت نام در کلاس های آموزشی سایت همسو، ابتدا بهتر است که با توضیحات کلاس ها اشنا شده و در غیر این صورت اگر از قبل می دانید کدام کلاس را انتخاب کرده اید، می توانید از دو طریق اقدام فرمایید:

1-  روی گزینه فرم ثبت نام در منوی دوم سایت (سمت راست صفحه)کلیک کنید و مشخصات خود و کلاس مورد نظر را انتخاب فرمایید.

2-  می توانید بر گزینه تماس با ما کلیک کنید و به  یکی از شماره تماس های داده شده زنگ بزنید و ثبت نام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از محتوای سایت هم  از همین طریق اقدام فرمایید.

ذهن همواره فیلتری است که تمامی تجربیات ما از آن عبور کرده و درک می شود. ما از طریق ذهن برای خود هویت می سازیم و قالب هایی را می پذیریم تا بر اساس آن عمل کنیم. تقریبا می توان گفت که تمام جهانی که تجربه می کنیم تحت تاثیر مستقیم ذهن شخصی ما است. ما با ذهن چیزهای زیادی بدست آورده ایم..

ادامه مطلب: مراقبه

 یکی از مهمترین مهارتها برای درمانگر و معلم ریکی، شنونده خوب بودن است. من عاشق آنم که کسی باشم که گوش می دهد. این باعث می شود لذت بیشتری ببرم و آزادی شخصی بیشتری داشته باشم. به هنگام گوش دادن، حضور دارم و حس ها و ادراکاتم روشن تر و بیدارتر می شوند. می توانم افکار خود را بشنوم و به گفتگویی که با قلبم.....

ادامه مطلب: گوش دادن با ریکی

از سالهای آغازین قرن بیستم بسیاری از پزشکان با مطالعه مطالب گذشتگان اشتیاق فراوانی به پدیده هاله در خود یافتند دکتر ویلیام کیلنر (William kilner) در سال 1911 گزارشی از مشاهدات خود، از پس پرده های رنگی و فیلترها ارائه داد.
او در سه ناحیه اطراف بدن انسان لایه ای به صورت مه را مشاهده کرده بود.
1 نزدیکترین لایه به پوست بدن به ضخامت 6 سانتی متر احاطه شده توسط لایه دوم.

ادامه مطلب: میدان انرژی و چاکراها 2